„Moc všem děkuji! Můj sen o novém autě se opravdu stal skutečností! Každému, kde se na tom podílel chci nejen poděkovat, ale hlavně vzkázat, že máte vaši štědrost u mě schovanou a rád bych vám ji oplatil,“ vzkázal Holoubek.

Do sbírky se na portálu Donio zapojilo celkem 288 lidí, kteří přispívali v průměru zhruba devět stovek po dobu dvou měsíců. Nejštědřejší dárce ale poslal více než třináct tisíc korun. S dvěma tisíci muže podpořila třeba Karin Vítková. „Alespoň nějak mu mohu vrátit jeho ochotu,“ komentovala.

Poslanecký slib složil v pondělí také starosta Bučovic na Vyškovsku Jiří Horák. Oblékl se přitom ve vlčnovském kroji, aby tak vyjádřil úctu ke svým kořenům.
Poslanecký slib složil bučovický starosta Jiří Horák v kroji, podívejte se

Josef Holoubek je už sedmnáct let upoutaný na invalidním vozíku. „Práce ve výškách se jemu a jeho rodině stala před lety osudnou. Ani tato rána ho však nepoložila, jeho životní zkušenost se pro mnohé z nás naopak stala předobrazem toho, že žádný pád nemusí být tragický, pokud se při něm skutečně nepřijde o život. I nadále pomáhá svým přátelům, vychovává své děti a hlavně jej neopouští životní elán, který je pro mnohé z nás inspirativní,“ ocenil muže také slavkovský starosta Michal Boudný.