Podle něj nejde o poslední akci, na které se budou praktikanti zednického oboru podílet. Obec ještě plánuje výstavbu hřbitovní zdi, se kterou začne, jakmile dokončí obnovu sklepa. „Loni jsme ji museli rozebrat, byla už ve špatném stavu. Jedná se o stavbu z roku 1904. Jednu část už máme hotovou, teď se chceme pustit do druhé. Budeme rádi, když nám učni pomůžou. Samozřejmě to nedělají zadarmo, ale rozhodně tím ušetříme. Tato výpomoc je levnější, než kdybychom měli zaplatit nějakou firmu," upozornil Klemsa.

Také obecní úřad

Spolupráce netěší jen obec, ale také vedení školy, která své žáky vysílá. „Medlovice nejsou jedinou obcí na Vyškovsku, se kterou jsme uzavřeli smlouvu. Spolupracujeme na zhruba deseti až dvanácti akcích. Nedávno naši učni dokončili například opravu hoštického obecního úřadu nebo střechy v Topolanech. Něco dělali i ve Studnicích," vyjmenoval ředitel vyškovské odborné školy Petr Navrátil.

Praxí se podle jeho slov většinou účastní žáci druhých a třetích ročníků a nejde jen o zednický obor, obcím vypomáhají třeba i klempíři, pokrývači nebo instalatéři.

Kromě opravy sklepa a hřbitovní zdi v Medlovicích letos plánují rekonstrukci chodníků ve spodní části obce. Ta je důležitá, protože v ní je přístup k dopravnímu uzlu hromadné dopravy. Původní plán udělat letos kompletní modernizaci veřejného osvětlení obec opustila právě kvůli stavu chodníků. Osvětlení tak přijde na řadu pravděpodobně až napřesrok.