„Od začátku sezony obě atrakce zhlédlo třiasedmdesát tisíc lidí, což je asi o patnáct set víc než vloni touhle dobou,“ informoval ředitel vyškovského zooparku a dinoparku Josef Kachlík.

Ten si hlavně pochvaluje, že zmizely problémy, na které si návštěvníci vloni nejvíc stěžovali. „Přístupové komunikace jsou už opravené, vzniklo velké parkoviště u Kauflandu. Takže pokud někdo nezaparkuje přímo u zooparku, může odstavit svoje auto tam. U pokladen lidé nestojí ve frontách, protože tam máme plně automatickou kasu,“ doplnil ředitel.

Dinopark letos láká na pět nových modelů dinosaurů, zejména na obrovského gigantosaura. Návštěvníci to oceňují. „Dinopark se nám opravdu líbil, hlavně 3D kino. Vloni jsme se tam už nestihli podívat, tak jsme se sem letos vrátili. Zoopark je taky pěkný, ale dojem z dinoparku nepřekoná,“ svěřila se včera například Kateřina Mělnická z Břeclavi.

Zoopark také chystá novinky. Zřejmě ještě tuto sezonu ho rozšíří nová expozice hrabavé drůbeže. Patrně v září by v ní mělo být osmnáct druhů kurovitých ptáků z celého světa včetně bojových plemen.

Plánované rozšíření parkoviště však správa dinoparku a zooparku v letošním roce už nestihne. „Usilujeme o dotaci z Regionálního operačního programu Jihomoravského kraje. Ta by měla zajistit pětadevadesát procent peněz. Pokud vše půjde dobře, nové parkoviště bude v příští sezoně,“ potvrdil Kachlík.

Ještě letos by se také měla zlepšit propagace obou atrakcí ze strany města. Například dosavadní web Vyškova na úvodní stránce na ně vůbec neupozorňuje. „V současnosti pracujeme na nové podobě webu. Máme první grafický návrh. Po prázdninách tam bude samozřejmě odkaz na dinopark,“ oznámila tisková mluvčí vyškovského městského úřadu Dana Bednářová.