Dubnový termín nemohl být naplněn kvůli koronavirové krizi a areál provozovatelé otevřeli až s více jak měsíčním zpožděním. Po týdnu provozu je ale zaplněný lidmi. „Ten pokles není oproti stejnému období za minulou sezonu velký i s ohledem na to, že lidé nakupují vstupenky jen elektronicky. Až se uvolní ostatní opatření, zlepší se to. Přeje nám v tom i pěkné počasí,“ říká ředitelka vyškovského zooparku Dagmar Nepeřená.

Ti, co dorazili, jsou spokojení. „Dříve v letních měsících jsem musela několikrát zůstat v Dinoparku déle, než jsem chtěla, protože ve vláčku zkrátka už nebylo místo. Tentokrát s tím není problém, což mi nevadí. Jinak si to tady užívám,“ komentuje například jedna z návštěvnic Martina Jírová.

Dobrovolnice v akci.
Pojď pomoct. ADRA chystá ve Vyškově nábor nových dobrovolníků

Cesta vláčkem ze Zooparku přitom trvá asi patnáct minut. Kromě nošení roušek a využívání dezinfekce není nic nezvyklé. Prostor Dinoparku je zaplněný modely dinosaurů, které jsou jak statické, tak i robotické a ozvučené. Lidé se po prostoru volně pohybují, oželet však musejí především populární 4D kino. Ani hlad nebo žízeň není problém, v prostoru návštěvníci snadno nacházejí možnosti občerstvení. Mnozí si sundávají roušky, zjevně cítí, že se to tu nějak zásadně nevynucuje. „Trochu tu ale bloudíme,“ přiznává jeden z návštěvníků.

Všechny Dinoparky při přípravě na sezonu chystají novinky nejen v podobě dalších zvířecích modelů. „Připravené jsou například nové filmy do 4D kina, které ale zatím lidé neuvidí, protože je stále zavřené. Změní se to až od pětadvacátého května, kdy budeme moci zpřístupnit i vnitřní prostory,“ dodává Nepeřená.

Vyškovský Dinopark je otevřený denně od devíti dopoledne do šesti hodin večer. 

Muzeum kvůli opravám otevřou ve Vyškově až v červnu.
Muzeum Vyškovska otevřou až v červnu. Lákají na nové výstavy