„Nakonec jsme se rozhodli se stávajícím nájemcem na prodloužení nájemní smlouvy. Bylo to nejjednodušší řešení, obvolávali jsme i jiné případné nájemníky, nicméně jinou alternativu jsme nakonec neměli,“ prohlásil starosta Šaratic Karel Kalouda rozhodnutí zastupitelstva obce, jak využívat bývalé kino.

Podle jeho slov jsou podmínky nové smlouvy vzájemně vyvážené, podepsané na dobu neurčitou. „Nechtěli jsme nechat budovu nevyužitou. Smlouvu jsme podepsali na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. Takže pokud seženeme jiného nájemce, celkem snadno se domluvíme,“ vysvětlil starosta.

Místním vadil hluk

Trnem v oku některých místních byl hluk, který trvá dlouho do noci. Majitel Clubu Rimini, který si nepřál zveřejnit svoje jméno, už dříve problém uznal. Prý se ale podle něj situace zlepšila. „Hlučnost klubu se snížila, diskotéky se konají jen dvakrát do měsíce, navíc návštěvnost teď není zas tak vysoká. V některých sousedních domech ale problémy jsou. Když třeba někteří návštěvníci klubu vyjdou ven a baví se, je to slyšet,“ připustil před časem majitel.

Právě na venkovní radovánky mládeže si zastupitelé posvítili. „Majitel slíbil, že zajistí i venkovní pořadatelskou službu. Zaměří se právě na mladé, kteří z klubu vyjdou ven, stojí v okolí budovy nebo u aut a baví se třeba při zapnutém autorádiu. Pokud jsou dvě hodiny ráno, tak je to samozřejmě pro okolní obyvatele problém,“ uvedl Kalouda.

K problému se vyjádřilo minimum obyvatel

Některým lidem z obce byl přesto problém diskotéky lhostejný. Šaratická radnice totiž už dřív uspořádala anketu, aby zjistila názor obyvatel. Rozdala čtyři stovky anketních lístků do každé domácnosti. Odpovědí se jim ale vrátilo jen šestatřicet. Šaratičtí mohli v anketě navrhnout i jiné využití pro budovu. Padlo tak třeba rozšíření školky, zřízení fitness centra, kinokavárny, klubovny nebo třeba prodejny domácích potřeb. Podle starosty nicméně žádný návrh nemá v současné době reálný základ.

Obyvatelé okolních domů měli na hlučnou hudbu různé názory. „Mně nevadí, nic neslyším, takže nemám s klubem problém,“ uvedla třeba Irena Konečná, která bydlí naproti Clubu Rimini. Problematičtější situace je v jiném domě. „Ze začátku to byla katastrofa, teď je to lepší. Já to neslyším, protože lehnu a spím, takže mně to nevadí. Manželka ale nadává každý pátek,“ řekl naopak Radomír Zezula.