Je tam například otázka, jak bude pokračovat privatizace bytů ve Vyškově a proč rada města vyškrtla projednání odprodeje zjednání zastupitelstva. Podle starosty ale radní původně jen posunuli projednání na listopadové zastupitelstvo. Město chce naopak prodej bytů urychlit. „Rada města vnímá nárůst cen, který by obyvatelům v roce 2009 a 2010 výrazně zdražil odkoupení bytu. Záležitostí se nyní bude zabývat Komise pro bydlení, která bude hledat takové řešení, aby nárůst cen měl co možná nejmenší dopad,“ napsal Hájek.

Vladimír Župka se zase ptal, zda město plánuje vytvoření komunikace ze čtvrtí Brňany a Křečkovice směrem knákupnímu centru, která by nahradila trvale uzavřenou spodní bránu zámecké zahrady. Tu podle starosty město neotvírá kvůli žádosti památkářů. Radnice proto chce vytvořit lesopark, který bude mít síť přírodních cest. Ty lidem zkrátí cestu.

Zda dostanou strážníci jízdní kola zase zajímalo Roberta Bílka. „Tuto možnost zvažujeme, hodnotíme klady i zápory,“ uvedl Hájek. Podle něj by tímto způsobem mohli policisté hlídkovat vlétě vmístech, kde jsou cyklostesky a v parku Smetanovy sady.