Nepohodlné sedačky, nepořádek na zemi, nemožnost koupit si občerstvení, příliš hlasitý zvuk. To jsou hlavně podle mladých lidí největší nedostatky vyškovského kina.

Největší diskuse mezi mládeží, kterou redakce Vyškovského Deníku oslovila, se rozvinula kolem občerstvení a nepořádku mezi sedadly. Na jedné straně sice přiznávají, že za nepořádek si můžou sami, ale na straně druhé viní pracovníky kina z nedostatečného úklidu.

„Když jsem odtamtud naposledy odcházel, malí kluci nechali na zemi ležet láhve od pití jako by nic. Jindy zase někdo během filmu křoupal brambůrky. Nejenže nejspíš pěkně nadrobil, ale musel mít i mastné ruce.

Vzhledem k tomu, jak to v kině vedou, vsadím se, že k žádnému čištění židlí a jejich okolí nedochází,“ svěřil se redaktorce například Stanislav Plhal, který kino podle svých slov navštěvuje zhruba pětkrát do měsíce.

Podle vedoucí kina Jany Šetelíkové tam ovšem pracovníci uklízí pravidelně, každý den několikrát. „Jsou-li dopolední představení, uklízí se brzy ráno. Pak před odpoledním a večerním představením. Jsou-li dvě večerní představení, uvaděčka pouze posbírá největší nepořádek jako láhve, papírové kapesníky, sáčky od bonbonů. Nevysává, ani by na to nebyl čas,“ vysvětlila vedoucí.

Když už ale pominou nepořádek, někteří návštěvníci ani tak nejsou spokojení s tím, jak to v kině vypadá. Přivítali by například komfortnější posezení a služby. „Kdyby bylo kino v lepším stavu, například sedadla, a kdyby zavedli třeba popcorn a colu, přišlo by víc lidí. Jenže jinak si každý radši zajede do Brna za kvalitou,“ přemítala v internetové diskusi třeba dívka, která se podepsala jako Petra.

Lidé už ovšem můžou jen s nostalgií vzpomínat na bufet u kinosálu. Ten byl totiž podle Šetelíkové těžce ztrátový. S jeho znovuotevřením tak není možné počítat. Kino ale nechystá ani zákaz vstupu s občerstvením. „Obávám se, že by to mělo opačný účinek. Věříme, že těch, kteří jdou do kina na film, je mnohem víc než těch, kteří chtějí pojíst, popít či proesemeskovat večer,“ myslí si Šetelíková.

Ani pohodlná křesla, po jakých návštěvníci zhýčkaní brněnskými multiplexy touží, se ve Vyškově v dohledné době neobjeví. „Vzhledem k tomu, že jsme víceúčelový sál, nelze u nás nainstalovat pevné sedačky,“ dodala vedoucí.

Vedení kina ale připomínky vítá a považuje je za inspirující. Do budoucna, pokud se podaří, slibuje Šetelíková například digitální optickou projekci. Mezi diváky pak budou létat třeba balvany, nebo se návštěvník ocitne uprostřed palebného pole.