Rodiče dívky incident zaskočil. „Dcera byla zrovna na odchodu domů. Chlapec, který s ní chodí do školy, ji začal provokovat. Kvůli tomu ho uhodila botou. Podle svědků ji potom povalil na zem a kopal do ní. Způsobil jí otřes mozku a pohmoždění žeber a krční páteře. S těmito poraněními ji také lékaři přijali do nemocnice,“ uvedl tehdy otec zraněné dívky Josef Polák.

Podle příbuzných chlapce, který spolužačku napadl, se incident stal úplně jinak. „Syn tu dívku nepovalil na zem. Otřes mozku jí ani nemohl způsobit. Tím ale nic nezlehčuji, kluk to přehnal a rodině zraněné jsme se omluvili,“ řekl otec viníka.

Lékařská zpráva, do které nechali rodiče zraněné dívky redakci nahlédnout, ale potvrzuje, že lékaři pacientku přijali s lehkým otřesem mozku, bolestmi břicha a žeber a také pohmožděním krční páteře. Po několikadenním pozorování ji doktoři propustili z nemocnice. Psychicky na tom byla velmi špatně.

Spolužáci těchto dvou školáků, kteří incident viděli, tvrdili, že chlapec dívku v žádném případě na zem nepovalil. „Ona ho několikrát uhodila botou. To ho naštvalo, otočil se a dvakrát ji kopl do břicha. Potom ji chytl pod krkem. Když jsme mu řekly, ať ji nechá být, silou ji odstrčil směrem na nás. Zachytily jsme ji, na zem opravdu nespadla,“ svěřila se kamarádka zraněné dívky.