Patnáctileté a čtrnáctileté děvče spolu vyrazily v pondělí do Brna. „Dívky původně řekly rodičům, že jedou se starší sestrou jedné z nich na nákupy do Brna. Když se ale po dívkách začali večer shánět rodiče, ukázalo se, že do Brna se starší sestrou nejely, protože se jí rozbilo auto," informovala mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

Obě děvčata navíc měla vybité telefony. Rodiče tak večer skončili na policii ve Vyškově a začala pátrací akce. „Prověřováním se zjistilo, že dívky nikde neošetřili zdravotníci a že se pravděpodobně nacházejí skutečně v Brně. Do hledání se tak zapojili také brněnští policisté, kteří se zaměřili na prohledání tamního autobusového i vlakového nádraží," řekla mluvčí.

Popis obou dívek putoval i k brněnským strážníkům. „Ti dívky nakonec patnáct minut před půlnocí našli na křižovatce jedné z brněnských ulic a převezli je na obvodní oddělení policie, kde si je nezraněné převzali rodiče. Jak se později ukázalo, dívky odjely nakupovat, ujel jim autobus a pak už se jim nepodařilo zjistit, jak by bylo možné dostat se domů," doplnila Šebková.