O poznání klidněji už teď spí někteří obyvatelé Bučovic, kteří bydlí podél mezinárodní silnice. Úlevu jim přinesla její částečná uzavírka.

„Zatím však není rozhodnuté, kdy bude cesta uzavřená úplně a kudy přesně povedou další objízdné trasy. Domlouváme například místní objížďku směrem na Urbáškovu ulici a Kloboučky. Taky na Vyškov. Ve finále by měly vést tak, jak uvádíme na našich webových stránkách,“ naznačil bučovický místostarosta František Šujan.

Od začátku minulého týdne se už však řidiči projíždějící Bučovicemi setkávají s několika dopravními omezeními. A to ve směru ze Slavkovské ulice na Příhon, ze Sovětské k ulici u Hasičky a od budoucího Penny Marketu k odbočovacímu pruhu.

Zároveň už je taky částečně uzavřená mezinárodní silnice směrem na Uherské Hradiště. Je pro ni stanovená místní objížďka.

Oprava kanalizace nebude snadná

Práce na úpravě kanalizace a povrchu vozovky budou probíhat současně. Právě proto se některým investorům dělají na čele vrásky. „Jde o dva různé investory. Konec celé rekonstrukce je naplánovaný na říjen 2009. Celá akce je ovšem hodně náročná. Mám obavy, že všechno nepůjde podle plánu,“ myslí si ředitel vyškovské společnosti Vodovody a kanalizace Vladimír Kramář.

Jeho dělníci už prý mají některé drobné práce za sebou. Důležitá bude podle Kramáře koordinace s druhým investorem, kterým je Ředitelství silnic a dálnic. „Silničáři nejdřív musí odstranit koberec. Pak opravíme kanalizaci a na závěr zas nastoupí oni, aby dokončili obnovu,“ vysvětlil Kramář.

Šéf brněnské správy Ředitelství silnic a dálnic Jiří Rupp tvrdí, že jeho lidé začnou opravovat povrch ještě letos na jaře. Zároveň je přesvědčený, že rekonstrukce mezinárodní silnice v Bučovicích přispěje ke snížení hluku ve městě. „Víc by samozřejmě pomohla přeložka. Její výstavba je ovšem ještě během na dlouho trať. Opravený povrch „padesátky“ by měl snížit hluk v Bučovicích,“ naznačil Rupp.