Už ve čtvrtek přitom Dny Slavkova startují přednáškami ke stu let od založení místního muzea a sedmi stům let od první zmínky o místní farnosti. „Pátek bude znovu patřit zejména dětem. V zámeckém parku pro ně bude připravený bohatý program, na kterém se podílí i místní taneční studio B-Fresh, ekologická školka Pampeliška a Dům dětí a mládeže,“ sdělila slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

Příběh o Popelce dopadl v květnu na zámku ve Slavkově znovu dobře. Návštěvníky sem letos lákají na další speciální prohlídky.
Popelka a Napoleon: Zámek ve Slavkově i letos láká na kostýmové prohlídky

Sobotní program bude soustředěný na Palackého náměstí. „Po celé délce jej zaplní řemeslný a farmářský jarmark. Představí se místní spolky a sdružení – těšit se můžete například na zvířata našich chovatelů, ukázku modelů letadel v hlavním sále SC Bonaparte nebo tvořivý stánek slavkovských floristek. U radnice vyroste velké pódium, na kterém vystoupí děti z našich škol, včetně Základní umělecké školy Františka France. Představí se i seniorský pěvecký sbor Mladost. Oceníme zde nejlepší sportovce roku 2022,“ shrnula mluvčí.

Program Dnů Slavkova 2023.Program Dnů Slavkova 2023. Pro zvětšení rozklikněte.Zdroj: se souhlasem Města Slavkov

Na zámeckém nádvoří uvidí diváci velkou show mistrů světa v cheeleadingu Glitter Stars. „V odpoledním bloku vystoupí znovu na náměstí kapela Poutníci. Vrcholem dne bude koncert Anny K. s kapelou. V hodinu a půl trvajícím vystoupení zazní hity jako Nebe, Nelítám nízko nebo Večírek za koncem. Tečku za celým dnem udělá kapela Vinohard,“ doplnila Slámová.

Přes osm set vzorků nabídl v sobotu již třiadvacátý zámecké košt vín na arkádovém nádvoří bučovického zámku.
Účastníci koštu vín ochutnali na nádvoří zámku v Bučovicích stovky vzorků

Odpolední program je připravený také na nádvoří Panského domu. Modeláři pak ve Společenském centru Bonaparte ukážou svá letadla a předvedou i halové létání.

Zámek zase v sobotu mimořádně pustí návštěvníky na prohlídku depozitářů. „Nabízí množství pokladů, jako jsou například šperky, oděvy či nábytek majitelů slavkovského panství - představitelů rodu Kouniců. Zájemci uvidí také zbraně z napoleonské epochy či mimořádný obraz vytvořený z motýlích křídel,“ přiblížila ředitelka zámku Eva Oubělická.

Zámeckým parkem ve Slavkově projely desítky mustangů.
VIDEO: Zámeckým parkem ve Slavkově projely desítky Mustangů. Podívejte se

V neděli pak Dny Slavkova uzavře koncert z cyklu Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles. Účastníci se sejdou na zámku.