Legendární skupina, jejíž skladbu Země vzdálená si vybaví snad každý, vystoupí v deset hodin večer. „Na pódiu stráví hodinu,“ láká mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Lidem se však vyplatí přijít už o několik hodin dřív. „Ještě před legendami BSP vystoupí neméně zajímaví interpreti. Hudební fanoušci se můžou těšit na Slávka Janouška, Firearms nebo brněnskou ženskou metalovou kapelu Loretta,“ vyjmenovává Slámová.

Výběr z programu
sobota: po celý den jarmark na Palackého náměstí,
od 15.00 Vyhlášení ankety Sportovec roku a křest knihy Dějiny pivovarnictví ve Slavkově u Brna, od 22.00 Koncert B.S.P. (Balage, Střihavka, Pavlíček)
neděle: od 17.00 koncert Komorního orchestru Arthura Nikische na zámku

Dny Slavkova si lidé užívají od čtvrtka, nejbohatší program je však čeká právě v sobotu. Spolu s jarmarkem se na Palackého náměstí o půl desáté otevře program na pódiu. „Představí se dětské soubory, zájmové organizace i formace z partnerských měst, například polského Slawkówa,“ uvádí mluvčí

Vedení města také ocení nejúspěšnější sportovce loňského roku a vyzdvihne osobnosti z oblasti kultury. „Naše město má nebývalý počet aktivních zájmových organizací, díky nimž lidé tráví smysluplně volný čas. Proto jsme se letos rozhodli poskytnout ještě více prostoru pro jejich prezentaci,“ doplňuje starosta Michal Boudný.

Volnočasové organizace se představí na miniveletrhu zájmových aktivit, který se bude konat v sále Společenského centra Bonaparte. A na své se přijdou i sportovci. Slavkovští otužilci odpoledne lákají do bazénu na závody na 50 a 1 000 metrů.