Hlavní program je v plánu na sobotu. „Kromě bitvy bude největším sobotním lákadlem ohňostroj, který akci uzavře. Po nějaké době jsme ho obnovili. Půjde o asi sedmiminutovou záležitost podbarvenou barokní hudbou,“ řekl pracovník bučovického informačního kulturního střediska Josef Brychta.

Program slavností
Sobota
· 9.00–19.00 historický řemeslný jarmark
· 9.30 zahájení dobového života v historickém ležení, ukázky zbraní, výcvik vojáků
· 10.00 průvod vojsk s bubny a prapory Bučovicemi, salva před kostelem
· 10.30 vystoupení šermířů
· 11.00 mušketýři, pikenýři a ti druzí – povídání o vojácích se soutěžemi pro děti
· 11.30 vystoupení kejklíře
· 13.30 šermířské vystoupení
· 15.00 bitevní ukázka „Zámek nedáme"
· 16.30 Lucrecia Borgia – dobová hudba Znojmo
· 17.30 vystoupení kejklíře
· 18.00 život tambora
· 21.30 ohňostroj „Zámecké hvězdy"

Návštěvníci se můžou těšit i na řemeslný jarmark, který odstartuje v sobotu v devět ráno. K dostání na něm bude zboží s dobovým nádechem. „Klasický jarmark jsme situovali do zámecké aleje,“ dodal Brychta.

Zajímavou částí programu podle něj bude také průvod vojáků ke kostelu zakončený salvou. „Celá akce je vhodná také pro děti. Budou mít možnost projet se na koních i vyzkoušet si střelbu z luku,“ nastínil.

Hlavní bod, bitevní ukázka, se odehraje jako už tradičně u rybníka před bučovickou památkou. Přestože skupina její scénář každoročně obměňuje, pořadatelé uvažují, jak ji v příštích letech udělat jinak.

Kromě toho, že lidé nasají atmosféru z doby třicetileté války, můžou ochutnat i renesanční jídlo. To budou nabízet dvě bučovické restaurace. „Bývá to tak každý rok. Jde hlavně o speciality z ryb. Nicméně návštěvníci moc velký zájem neprojevují,“ konstatoval Brychta.