Střecha v části hospodářského stavení je v havarijním stavu. „Je celá proděravělá a při dešti nám tam zatéká. Zdivo pod ní je zatím v pořádku, ale kvůli děravé střeše začíná vlhnout. Proto ji musíme co nejdříve opravit. Sami nemáme dostatečné množství vlastních peněz na tak rozsáhlou rekonstrukci, proto žádáme ostatní o pomoc," uvedl milonický farář Pavel Lacina.

Miloniční potřebují vyměnit nejen tašky, ale také přelaťovat celou střechu. Latě musí koupit nové, o starší drážkované pálené tašky prosí ostatní. „Kdokoli, kdo plánuje v nejbližší době obměnu střechy, nám může pomoct. Přijímáme jakékoli množství tašek," řekl Lacina.

Někteří dárci se už faře ozvali. Asi polovinu potřebných tašek tak už má farnost připravenou. „Zareagovalo několik lidí, hlavně z naší farnosti. S pracovní sílou to už bude těžší, s vyklízením mlatu chceme začít už v září. Svou pomoc nám přislíbili jak místní hasiči, tak i fotbalisté. Doufám, že to vyjde," doplnil farář.

Milonické spolky si podle něj vypomáhají při různých akcích, takže Lacina věří tomu, že to vyjde i tentokrát. „Pořádáme dvě větší společenské události, Zahradní slavnost a Otevřenou zahradu, na které jsme kdysi nakoupili velké stany a lavičky. Když je fotbalisté nebo hasiči potřebují, tak jim je půjčíme. Funguje to i naopak, naše vzájemná spolupráce je skvělá," chválí dobré vztahy v obci Lacina. V minulosti Miloniční postupně opravovali i budovu fary, která je nyní už opět obytná.(gia)