První setkání uspořádali Heršpičtí už před pěti lety, tehdy se setkalo s velkým ohlasem. Nové zastupitelstvo se tedy rozhodlo v započaté tradici pokračovat. Pořadatelé předpokládají, že se v obci sejdou desítky lidí.

Organizátoři spoléhají hlavně na hezké počasí. „Těšíme se na velkou účast a pěkné počasí. Poprvé trvalo setkání tři dny, letos jsme program vměstnali do jednoho dne. V neděli uzavře sjezd ekumenická bohoslužba u Pomníku padlých,“ řekl starosta Heršpic Jiří Ziegler.

Pro rodáky nachystala obec bohatý program. Hned po slavnostním zahájení vystoupí děti z mateřské a základní školy. Po obědě si zájemci prohlédnou prostory obecního úřadu, školy, kostelů nebo moštárny.

V kulturním domě můžou navštívit výstavu z historie obce a prezentaci místních vinařů. „Minule jsme uspořádali obecní zabijačku. Letos místo toho bude společný oběd. Heršpičtí rodáci jsou rozesetí po celém světě. Žijí v Americe, Kanadě nebo v Austrálii. Potěší nás, pokud co nejvíc z nich dorazí na náš sraz,“ dodal Ziegler.