A právě proto se už pozítří sjedou do Krásenska mladí lidé mezi patnácti a pětadvaceti lety, aby se tam na pobytovém kurzu brněnského TyfloCentra naučili ovládat počítač i přes své postižení.

Akci pořádá tyfloCentrum už popáté. „Akce je v celé České republice jediná svého druhu, je unikátní svým zaměřením i cílovou skupinou. Jde o jediný pobyt s výukou práce na počítači pro těžce zrakově postiženou mládež,“ vysvětlil hlavní vedoucí Radek Pavlíček.

Lektoři vyučují převážně ve skupinách. „Po dobu pobytu bude několik přednášek na různá témata. Na každou přednášku pak rovnou navazují workshopy, kde si mohou účastníci získané teoretické vědomosti hned vyzkoušet v praxi,“ popsal systém výuky Pavlíček.

Pobyt umožňuje účastníků odbourat zábrany, které jim jinak jejich postižení staví do cesty. „Letos bychom rádi ještě víc provázali počítače s volnočasovými aktivitami. takže jsme si zvolili i téma pobytu, inspirované knihou Stopařův průvodce po galaxii. Bližší informace se ale dozvědí až účastníci kurzu,“ dodal s úsměvem Pavlíček.