To potvrdil například i ředitel Základní školy Ivanovice na Hané Lubomír Judas. „S ohledem na to, že jsme škola s oběma stupni, je v našich kapacitních možnostech dostát maximálního počtu patnácti žáků ve skupině. Z prvotního šetření a prozatím shromážděných dat předpokládáme, že opětovně nastoupí okolo šedesát až sedmdesát procent,“ vyjmenoval.

Prioritou je zajištění zdraví a bezpečnosti. „Vše je organizačně zajištěno těmi způsoby, abychom vyhověli zejména hygienickým pravidlům a požadavkům na bezpečnost našich žáků včetně vyučujících, kteří se budou podílet na obnovené prezenční výuce,“ vysvětlil Judas.

I když ředitelé očekávají návrat větší části žáků, mnozí rodiče jsou již rozhodnutí, že své děti do školy příští týden nepošlou. „Výuku doma zvládáme bez problémů, jelikož jsem se synem na ošetřovném. Do školy zřejmě nepůjde, má totiž velmi oslabenou imunitu po třech silných antibiotikách, které nedávno dobral. V březnu byl pozitivní na bakterie a viry, které všechny způsobují zapal plic. Tento zdravotní problém se s nim vleče již od podzimu, a od té doby měl již sedmery antibiotika,“ uvedla třeba Veronika Ludrinská s tím, že dalším problémem jsou přijatá opatření a nemožnost ranní družiny.

Pokračovat bude i nadále výuka žáků devátých tříd ve zvláštním režimu. „Máme ustaveny dvě studijní skupiny s celkovým počtem dvaadvacet přihlášených deváťáků. Žáky připravujeme prioritně na přijímací zkoušky. Tato fáze výuky je organizovaná vždy od pondělí do čtvrtka a střídají se v ní bloky českého jazyka s literaturou a matematikou,“ poznamenal Judas.

Školy se s tím podle ředitelů zvládají vypořádat. „Příprava žáků devátých tříd zatím funguje bez problémů. Ze dvou tříd se ke vzdělávání za účelem přípravy na přípravy na zkoušky přihlásilo osmatřicet žáků z celkového počtu šestapadesát,“ dodal Höfer.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.