Pokračování natáčení druhého dílu se na Farmě Bolka Polívky chystá o víkendu. „Štáb filmu Dědictví II v čele s režisérem Robertem Sedláčkem se po první části natáčení v lokacích v okolí Prahy přesunul na Moravu. Po technických obhlídkách a detailní přípravě se druhý natáčecí blok rozjel 10. července za svítání na náměstí v Kroměříži. V následujících dnech natáčecí plán herce zavede na farmu v Olšanech," potvrdila mluvčí projektu Simona Andělová.

Podle informací Vyškovského deníku Rovnosti se má na place kromě Polívky objevit také Karel Gott a Dagmar Havlová. Filmaři jsou s průběhem natáčení zatím spokojení. „První jedenáctidenní natáčecí blok na přelomu května a června se podařilo realizovat podle plánu. Měli jsme velké štěstí, že jsme i přes nepřízeň počasí neztratili ani den," konstatoval producent filmu Jiří Ježek.

Režisérem pokračování je Robert Sedláček, který si Vyškovsko oblíbil už při natáčení komedie Muži v říji. Filmařský rozruch zažil před čtyřmi lety Mouřínov.

Příznivci náhlého venkovského zbohatlíka Bohuše se dočkají i postav z původního snímku a pochopitelně i nových tváří. „Ve filmu Dědictví II se objeví i Arnošt Goldflam, Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Karel Roden, Břetislav Rychlík, Anna Polívková, Jitka Čvančarová nebo Miroslav Donutil," vyjmenovala mluvčí Andělová s tím, že v epizodní roli se opět představí právě Karel Gott. Pokračování komedie, jejíž dialogy dávno zlidověly, se dostane do kin v únoru příštího roku.