Podle jeho slov už je dokument přepracovaný. „V létě by měla obnova přechodů začít," ujistil ivanovický starosta. Dodal, že jde o projekt Státního fondu dopravní infrastruktury nazvaný Bezpečný přechod.

Město původně chtělo nechat opravit pět přechodů, uspělo však jen se čtyřmi. „Jde o přechod pro chodce u autobusového nádraží, další pak z Palackého náměstí k obchodnímu domu Hanačka, přechod od kostela přes silnici v Komenského ulici a konečně světelný u Základní školy v Tyršově ulici," vyjmenoval starosta.

Úpravy budou zahrnovat například osvětlení a zařízení pro nevidomé. Modernizace se dočká i semafor u školy. „Jinde ve městě se o novém zatím neuvažuje. A to také vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům," zmínil Heretík.

Cena za rekonstrukci bude převyšovat dva miliony korun. „Náklady se vyšplhají přes dva miliony tři sta tisíc korun. Finančně se bude na akci podílet Státní fond dopravní infrastruktury, a to částkou převyšující jeden milion sto dvacet tisíc korun, Ředitelství silnici a dálnic, které zaplatí bezmála milion korun, a přes čtvrt milionu půjde z městského rozpočtu," vypočetl starosta.