SKOK DO HISTORIE. Právě ukázkami módy první republiky jej totiž pořadatelé plánují zpestřit. Milovníci tance můžou do obecního domu zavítat od osmi hodin večer. „Pokud chtějí mít jistotu, že si budou mít kam sednout, můžou využít možnost předprodeje vstupenek, který se uskuteční od desíti hodin do pravého poledne právě v sále obecního domu," upřesnila pracovnice letonického úřadu Lenka Liberová.

Pro koho jsou Letonice z ruky, může navštívit třeba Luleč. Tam od osmi hodin pořádají v sále sokolovny ples hasiči. Protančit večer můžou v sobotu dámy a pánové od půl osmé i na bučovickém Městském plese. O půl hodiny později odstartuje ve společenském sále i Obecní ples v Křenovicích.

MASKOVANÉ VESELÍ. Trochu jinou zábavu připravil na sobotu Sbor dobrovolných hasičů v Dobročkovicích. Krátce po poledni se sejdou vojáci, včelky, staré baby nebo třeba Ivánek s Marfuškou a vyrazí na průvod po vesnici. Začnou tradiční ostatky. „V průvodu nebude chybět ani medvěd, vždy musí jít také hasič, ti totiž akci pořádají. Po domácnostech vybíráme maso a vejce na občerstvení, ale také peníze," popsala místostarostka Dobročkovic Karla Tynklová s tím, že v osm večer se lidé scházejí znovu. Na ostatkové zábavě.

SPLNĚNÉ SNY. Dobročkovičtí hasiči mysleli i na přání dětí, kterým bude patřit zase nedělní odpoledne. Která holčička by nechtěla být princeznou? Své přání si může splnit od půl třetí v tamním kulturním domě. Pro nejmenší se totiž uskuteční karneval. V maskách vyrazí o den dřív i děti z Nížkovic. Od dvou hodin se v sále sokolovny koná Dětský maškarní karneval s tombolou.

VEPŘOVÝ RÁJ. Kdo spíš než tanci nebo dětskému hopsání dává přednost uspokojení svých chuťových buněk, má v sobotu jedinečnou příležitost zavítat na slavkovské Palackého náměstí. Od rána se tam totiž koná už devátý ročník Vepřových hodů. „Jde už o hodně tradiční akci, která si získala na oblibě. Pořádáme ji spolu s rostěnickým řeznictvím, které na místo doveze rozporcované prase, které se potom vaří v kotli. Lidem jej pak zdarma nabízíme k ochutnání, stejně jako polévku. Chybět nebude ani prodej zabijačkových specialit," lákala mluvčí města Veronika Slámová. Zájemci o některou z vepřových lahůdek by však neměli dlouho váhat. Akce končí už v jedenáct hodin.

HRA O PENÍZE. Možná, že milovníci mariáše celý rok spoří drobné do prasátka. Ideální příležitost, kdy ho rozbít, nastává právě v sobotu. V Krásensku se koná už pátý ročník mariášového turnaje. Je otevřený pro všechny zájemce, startovné činí sto korun. Každý hráč ale musí mít dostatek drobných, tak aby mu stačily na všech sedm plánovaných kol. Prezence hráčů začne o půl desáté dopoledne v sále hospody Na Hasičce, samotný turnaj odstartuje v deset.