Takzvané Kulturní léto s hudbou a filmem začíná už pozítří. „Od šesti hodin večer ožije zámecké podzemí. Návštěvníci tu můžou potkat postavy, které jsou úzce spojené se slavkovským zámkem. Podzemím se tak bude procházet Napoleon, dobově oblečení vojáci, služebné i hrabě z rodu Kouniců,“ uvedla vedoucí marketingového oddělení slavkovského zámku Jana Formánková.

Hned v následujících dnech zámek naváže Mezinárodním hudebním festivalem dechových kapel a orchestrů, který se uskuteční 2. a 3. července. „Jde o první ročník, na kterém vystoupí hudebníci z Belgie, Holandska a České republiky za účasti celkem třinácti kapel a orchestrů,“ řekla pracovnice slavkovského zámku Hana Lokajová.

Šest set hudebníků

Celý program festivalu zakončí koncert Pražského filharmonického orchestru a závěrečné společné koncertní vystoupení všech šesti stovek zúčastněných hudebníků, kteří zahrají skladbu Ouverture od Petra Iljičce Čajkovského na nádvoří zámku.

V létě se na zámek vrací také hudební festival, který vyhledávají spíš mladí lidé, letos pod názvem Hradologie. „Lidé se můžou těšit na nejvýraznějšího slovenského zpěváka a držitele Zlatého slavíka Richarda Müllera nebo Metropolitní symfonický orchestr pod taktovkou Ariella Šarona s rockovými frontmany Kamilem Střihavkou a Romanem Dragounem,“ popsala účast Lokajová.

Ve druhé polovině července se v zámecké zahradě znovu sejdou lidé na Letní filmový festival. „Po loňském úspěšném ročníku jsme si nachystali osm filmů. Projekční plocha bude za velkým bazénem v dolní části parku,“ připomněla Lokajová.

Na poslední prázdninový víkend pak zámek chystá rockovou show Made in Czech Rock ‘n‘ Roll. „Koncertu se zúčastní české rockové skupiny Katapult, Kiss Forever Band a Exit,“ doplnila Lokajová.