„Tuto možnost schválně časově neohraničujeme. Do konce dubna budou mít ještě lidé poměrně dost času a tak svoz přizpůsobíme tomu, jaké budeme dostávat zprávy z terénu,“ informovala mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Podle ní se místní do aktivit zapojují spontánně. „Už nyní nám psali lidé, že dělali úklid sami od sebe. Podílejí se na tom technické služby i členové tradičních spolků,“ doplnila.

Svojí dobrovolnou prací přispěli i členové Slavkovského ochranářského spolku. „Náš člen pan Seifert provedl úklid v lokalitě kolem Urbánku. Posbíral plasty i odpadky na Křížové cestě a zelené turistické stezce od Svatého Jana po kapli Svatého Urbana. Věnoval se i úklidu kaple,“ uvedl za spolek Petr Navrátil.

Jejich aktivity jsou přitom obsáhlejší. „V lokalitě Třináct jezer provádíme průběžně úklid po nevychovaných návštěvnících a snažíme se na ně výchovně působit. Je někdy neuvěřitelné co lidé odhodí v době, kdy jsou všude koše a kontejnery,“ divil se navrátil.

Akce Ukliďme svět – ukliďme Slavkov se letos již neuskuteční. „V náhradním termínu ji dělat nebudeme. Sázíme totiž na to, že už nebude nutné nic dál uklízet,“ dodala Slámová.