Obyvatelé obcí si tak cestu prodlouží. „Ztrácíme přímou linku do Vyškova, místní se nevyhnou přestupu ve Slavkově u Brna. Když jedete jednou za rok do nemocnice, tak vás to tolik netrápí, jako když jezdíte denně do práce. Na druhou stranu alespoň v tomto úseku autobusy nebyly silně vytížené, takže ekonomické důvody chápu,“ hodnotil šaratický starosta Karel Kalouda.

Zmínil, že nepočítá s přímou náhradou. Zástupci krajské společnosti KORDIS však slíbili alespoň úpravu jízdních řádů linek 620, 630 a 631. „Odpoledne zavádíme na lince 630 nový spoj ze Slavkova na Hostěrádky-Rešov v čase 15:56. Stejně jako stávající spoje ve 13:56 a 14:56 navazuje na autobusy 631 od Vyškova a Rousínova. Odjezdy vybraných autobusů jsou mírně upravené,“ popsal ředitel KORDIS Jiří Horský.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.

Opatření se týká zvláště Šaratic, Zbýšova a Křenovic. Právě Křenovické přitom změny trápí méně než ostatní. „Na lince 621 u nás jezdilo tři až pět lidí,“ vysvětlil starosta obce Zdeněk Žabenský.

Mnozí obyvatelé obcí se při přepravě více spoléhají sami na sebe. „Mě osobně to proto nijak nezasáhne. Jezdím svým autem,“ komentoval Michal Tomáš ze Šaratic.

Spojení Holubic s Rousínovem a Vyškovem řeší zejména pro školáky vybrané spoje linky 602, které obslouží zastávku Holubice, nadjezd. „Na ně v Rousínově navážou autobusy 107 a 631 do Vyškova i z něj. Zajištěný je také příjezd na sedmou ranní hodinu do Rousínova a odjezdy ve 13:35 a 15:35 z Rousínova ve směru na Holubice,“ ujistil Horský.

Linka 621 je zrušená bez náhrady.

Spojovala Hostěrádky-Rešov, Šaratice, Zbýšov, Křenovice a Holubice s Rousínovem a Vyškovem.

Úprava jízdních řádů linek 620, 630 a 631.

Spojení Rousínova s Holubicemi řeší spoje 602.

Zlepšení spojení z obcí na Brno.

Ten dále slíbil naopak zlepšení spojení z Brna. „Změny dopravního řešení umožní dlouhodobě cestujícími požadované zlepšení odpoledního spojení do Hostěrádek – Rešova, Šaratic, Zbýšova a Křenovic od Brna přes Sokolnice. Novinkou je možnost přestupu v Sokolnicích od vlaků S2 na linku 611 do Hostěrádek-Rešova a dále bez přestupu pokračovat do Šaratic, Zbýšova a Křenovic u vlaku linky S2 s odjezdy z Brna v 14:35 a 15:35. Tedy v nejsilnější odpolední špičku vznikne nově spojení do těchto obcí každou půlhodinu,“ dodal ředitel KORDIS.

Nové spoje z Brna ocenila například Zdeňka Střítecká. „Až si na to lidé zvyknou, tak to bude určitě fajn. Zatím jsou ale i tyto spoje poloprázdné, což je škoda. Já za sebe to velmi oceňuji a využívám,“ potvrdila obyvatelka Šaratic.

Šaratický starosta Kalouda zmiňoval možnosti zlepšení spojů na Sokolnice. Cestující autobusů v obci podle něj uvítají alespoň dva nové odpolední spoje. „Kordis vyhodnotil, že to je mimo hranice základní dopravy. Museli bychom si připlatit, kalkulaci ale pracovníci firmy ještě nedokončili,“ doplnil Kalouda.