Konat se bude v areálu vyškovského pivovaru. „Postřižiny jsou nostalgie, navíc z prostředí pivovaru, takže v našem výběru nemohly chybět," zmínil ředitel Městského kulturního střediska Vyškov Luboš Kadlec.

Co budou dávat
Začátky promítání jsou vždy ve 20.30, vstupné 50 korun.

- čtvrtek: Postřižiny
- pátek: Něžné vlny
- sobota: Tři veteráni
- neděle: Revival
- pondělí: Okresní přebor
- úterý: Hodinový manžel
- středa: Mamma Mia!
- 19. 8.: Limonádový Joe
- 26. 8.: Mettalica

Zdroj: MKS Vyškov

Dalších osm snímků pak vybírali hlavně podle toho, co je dostupné na nosičích Blue-ray. Vzhledem k tomu, že na nich podle Kadlece nejnovější filmy ještě nejsou, lidé se dočkají klasiky, jako jsou Tři veteráni, i novějších filmů, třeba Okresní přebor. „Na závěr jsme pak naplánovali tři hudební snímky," sdělil ředitel kulturního střediska.

Promítací zařízení má organizace pro letošek vlastní. Pořídili ho ze svých peněz. „Je to výhodné zejména proto, že nejsme závislí na dodavatelích. Právě proto se loni letní kino nekonalo. Pronajímatelé měli příliš vysoké ceny. Nemohli jsme využít ani digitalizované filmy, protože jsme neměli promítačku k dispozici," vysvětlil Kadlec.

S vlastním dataprojektorem se kulturnímu středisku otevírají nové možnosti. Uvažuje tak například, že další sérii letních kin spustí v září. „Uvidíme, jak se aktuální pásmo, které startuje ve čvrtek, setká se zájmem veřejnosti. Zázemí mít budou. K filmu si můžou dát nejen pivo, ale i občerstvení," lákal Kadlec s tím, že promítat se bude jen za příznivého počasí.

Areál pivovaru bude otevřený hodinu před začátkem promítání. Na letní kino není možný internetový ani telefonický předprodej vstupenek. Koupit jdou pouze na místě.