Od desátého července doposud tam byl kvůli pracím provoz svedený do jednoho pruhu. „Řidiči nyní budou muset úsek objíždět,“ vzkázal ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář.

Omezení bude platit také pro autobusy. Začíná za křižovatkou s Nosálovskou a končí před Puškinovou ulicí. „Úplná uzavírka potrvá do konce září,“ uvedl výrobně-technický náměstek podniku Karel Hájek. Definitivně pak mají práce skončit podle informací na web podniku o měsíc později.

Součástí oprav bude podle Hájka i přepojení vodovodních a kanalizačních přípojek nebo jejich rekonstrukce. Akce vyjde na necelých osmnáct milionů korun, vyškovská společnost vše platí sama, bez dotací.

Aktuálně trápí úplná uzavírka ve Vyškově také řidiče v úseku od Družstevní po Puškinovu ulici. Tam dělníci rovněž opravují vodovod a kanalizaci. Opětovně otevřít se silnice podle plánu má třicátého září.

Objízdná trasa vede přes Nosálovskou ulici. „Opravy jsou potřeba, to se nedá nic dělat. Omezení jsou s tím spojená a musí se to nějak vydržet,“ reagoval smířlivě Vyškovan Petr Halámek.

LUCIE PINKOVÁ