Oprava budovy by podle vedení města neměla smysl. „Má křivou podlahu a zatéká do ní. Nejsou to jediné nešvary, například nemá žádnou tepelnou odolnost,“ vysvětlil starosta Karel Jurka.

Dopravní hřiště vlastní město, od roku 2009 ho má ve správě Středisko volného času Maják. Zajišťuje tam výuku dopravní výchovy, pořádá tam i letní příměstské tábory, okresní soutěž mladých cyklistů a akce pro veřejnost. „Zázemí už opravu vážně potřebuje. Ve špatném stavu je hlavně střecha a podlahy, nevyhovující už jsou i toalety. Po výstavbě se zvýší jejich počet a jedna bude bezbariérová ,“ sdělila ředitelka Majáku Ludmila Nováková.

Výuka se na hřišti koná vždy od začátku školního roku. Práce proto budou rozdělené na dvě etapy. „Hlavní část zásahů, počínající demolicí, uděláme ještě letos na podzim. Týkat se bude administrativní části budovy,“ informoval Jurka. Druhá etapa zahrnující přístavek pro uskladnění kol a mobiliáře je pak v plánu na příští rok.

Dopravní hřiště• Dopravní hřiště ve Vyškově lide najdou v ulici Karla Čapka.
• Ve městě stojí čtyřicet let.
• Zhotovitel první etapy už je známý. Práce vyjdou na tři miliony korun.
• Vedení města předpokládá, že druhá etapa vyjde na milion.


Připravované práce jsou součástí první velké rekonstrukce v historii budovy. Dosud se dočkala spíš menších investic. „Chtěli jsme v místě s dětmi přespávat, takže jsme si vyžádali instalaci sprchy. Z krajských dotací pak vyškovská správa majetku pořídila nábytek, motokáry, kola pro menší děti a ozvučení. Několik nových kol pro výuku žáků jsme pořídili i přímo z peněz Majáku,“ popsala Nováková.

Do budoucna by pak uvítala i investici do hřiště. Například výměnu semaforů. „Jsou sice všechny funkční, ale už zastaralé, ostatně stejně jako elektrika. Opravit by potřebovala i vstupní brána a oplocení,“ navrhla Nováková.

A změny by se mohlo dočkat i využití areálu. „Přejeme si, aby ho v létě víc využívala veřejnost. Například aby rodiny s dětmi mohly na hřiště přijít individuálně. To je ale ještě o dalším jednání s Majákem,“ nastínil místostarosta Roman Celý.

Návrh se líbí třeba Monice Krejčové. „Určitě bychom s dětmi na hřiště zavítali. Nebyly by špatné ani nějaké víkendové akce, například turnaje rodin ověřující znalost předpisů,“ zmínila Vyškovanka. Spokojená je i se záměrem nového zázemí.