Výročí založení místní hasiči a jejich příznivci náležitě oslaví už v sobotu desátého června. Program zahájí v Černčíně o půl deváté dopoledne před hasičskou zbrojnicí. V devět začíná prezentace sborů na okrskovou soutěž, která vypukne o půl hodiny později u rybníka. Mše svatá následuje ve dvě hodiny odpoledne na Marečkově náměstí. Posezení s živou hudbou je pak v plánu před zbrojnicí od patnácti hodin.

Děti na Vyškovsku se vrátily do středověku. Dobyly hrad střelbou z katapultu
Děti v Černčíně se vrátily do středověku. Dobyly hrad střelbou z katapultu

Dobrovolní hasiči organizují během roku řadu akcí a udržují v lokalitě kulturní a společenský život. „Pořádáme ples a tradiční ostatky, sbíráme železný šrot, připojujeme se k akci Ukliďme Česko, chodíme na Velikonoce, účastníme se okrskových soutěží, pálíme čarodějnice a pořádáme dětský den. Další obnovené tradice jsou dětský tábor na výletišti, svatováclavské posezení na návsi, lampionový průvod na dušičky, zdobení a rozsvěcení vánočního stromu a zpívání koled, kdy se sejde celá obec,“ vyjmenoval Svoboda.

Zapojují se nejen hasiči ale i černčínští nadšenci. „Díky tomu naše vesnice žije opravdu bohatým kulturním životem,“ dodal člen Sboru dobrovolných hasičů Černčín.

PROGRAM OSLAV 115. VÝROČÍ (SOBOTA 10.6.)
8:30 - sraz závodníků před hasičskou zbrojnicí
9:00 - prezentace sborů SDH pro okrskovou soutěž
9:30 - okrsková soutěž u rybníka
14:00 - Mše svatá u kapličky na Marečkově náměstí
15:00 - posezení s živou hudbou před hasičskou zbrojnicí