Stejně tak dostane nového ředitele i domov pro zdravotně postižené v Tavíkovicích na Znojemsku. Ten vedl dvacet let Tomáš Havlásek, který však místo opustil na konci března.

Konkurz na nové vedení domova v Tavíkovicích potvrdila mluvčí krajského úřadu Helena Ondřejová. „V letošním roce Rada Jihomoravského kraje vyhlásila dvě výběrová řízení, jde o zařízení Domov u lesa Tavíkovice a Domov Hvězda. Obě výběrová řízení jsou k nalezení na úřední desce,“ uvedla.

Termín pro podání přihlášky pro Tavíkovice končí dvanáctého dubna, pro Domov Hvězda třicátého dubna. „Obě řízení byla vyhlášena poté, co ředitelé zaslali rezignaci na funkci. V případě dalších pozic vedoucích zařízení, budou další výběrová řízení zveřejněna opět na úřední desce,“ upřesnila Ondřejová.

Jedním z končících ředitelů je i Tomáš Havlásek, který vedl Domov u Lesa Tavíkovice.Jedním z končících ředitelů je i Tomáš Havlásek, který vedl Domov u Lesa Tavíkovice.Zdroj: se souhlasem Tomáš Havláska

Bývalý ředitel Domova u lesa Tavíkovice Tomáš Havlásek uvedl, že je sice v důchodovém věku, ale ve funkci chtěl ještě pár let zůstat. „Máme totiž v domově rozpracovaných několik projektů. Odcházím z donucení, na minulém krajském zastupitelstvu se údajně objevila nějaká nespokojenost s mou prací,“ sdělil.

Jak doplnil, nikdy žádnou výtku nedostal. „Nakonec jsem jim to podepsal, ale budu se bránit a uvažuji, že vystoupím na mimořádném zasedání zastupitelstva Jihomoravského kraje,“ upozornil s tím, že se podrobněji hodlá vyjádřit v tiskové zprávě.

Ilustrační foto.
V sobotu začne omezení na D46 u Vyškova. Silničáři rozmístí přechodné značení

Odchod Havláska okomentoval i krajský opoziční zastupitel Marek Šlapal. Personální změny v zařízeních sociálních služeb se podle něj týkají více zařízení a nastaly v krátkém čase.

„U odchodu ředitele Domova u Lesa Tavíkovice existuje nesoulad s dostupnými podklady i s popisem situace samotného ředitele Havláska. Ten se mimo jiné v roce 2022 stal členem petičního výboru proti transformaci krajských nemocnic do jedné akciové společnosti. Namísto snahy o spravedlivé financování ze strany státu se radní zabývají nesystémovými personálními změnami,“ poukázal Šlapal.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Výsadkový kurz v kasárnách Dědice. Seskoky na letišti komplikoval siný vítr

Zdroj: Foto: nadrotmistr Jakub Machala, Koláž: Deník/Jakub Dostál