„Jak už bylo loni avizováno, domov ve Chvalkovicích se musel přestěhovat do nových prostor, které dle legislativy splňují především bezbariérovost a legislativu požární techniky,“ vysvětlila sociální pracovnice Hana Mrhalová.

V ivanovické místní části Chvalkovice na Hané přitom Domov u zámku vznikl už před čtrnácti lety. Na krajském úřadě byly tehdy registrovány tři sociální služby - domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a pečovatelská služba. Náklady provozu pokryla kombinace zdrojů od uživatelů, příspěvků na péči, darů, příspěvků dárců a dotací Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

„Prvotní kapacita byla pětatřicet klientů, ale postupně se navyšovala. K dnešnímu dni otevíráme nové zařízení pro šestašedesát klientů domova pro seniory a devětačtyřicet pro domov se zvláštním režimem,“ prohlásila ve středu ředitelka Ivana Puliková.

Zdůraznila obrovskou změnu, kterou pro všechny nové prostory v Ivanovicích představují. Zmínila přitom nové pracovní příležitosti nejen pro lidí z okolí.

V sobotu pětadvacátého května se v parku zámeckého areálu Slavkov-Austerlitz konal druhý ročník Festivalu živých soch a bodyart.
Festival živých soch a bodyart. Ve Slavkově vystoupily desítky umělců, podívejte

„Cílem je vytvořit co nejvyšší kvalitu života našich seniorů ať už profesionální starostlivostí nebo individuálním přístupem, společenskými aktivitami a bezpečným i vlídným prostředím. Víme, že každý senior má své jedinečné potřeby i zájmy a proto klademe velký důraz na respekt k jednotlivcům,“ zdůraznila Puliková.

Podle Mrhalové najdou lidé v ivanovickém domově na konci svého života klid a soucitnost. „Senioři jsou skupinou, která nemá pozornost, kterou by si vzhledem ke svému věku a přínosu zasloužila,“ komentovala sociální pracovnice.