Výstavba nových rodinných či bytových domů je na Vyškovsku v plném proudu. Developeři jich za první tři měsíce letošního roku dokončili třiapadesát.

V okresním městě začali letos dělníci stavět rodinné domy v ulici A.B. Svojsíka, dalších devatenáct má vyrůst v Křečkovské a Nosálovské ulici. „Jeden už tam dokonce vzniká. Na tuto akci přispějeme investorům částkou dva a půl milionu korun na inženýrské sítě,“ řekl vyškovský starosta Petr Hájek.

Další desítky domů mají řemeslníci budovat například v Holubicích, výstavbu plánuje také vedení Slavkova u Brna, a to v místě zvaném Zelnice.

Někteří zaměstnanci realitních kanceláří tvrdí, že novostavby jdou rychle na odbyt. Proto jich mají v nabídce pořád nedostatek. Lidé si podle jednatele realitní kanceláře Axida Jiřího Židů vybírají místa k bydlení podle atraktivity oblasti.

„Záleží však i na ceně. Největší zájem je o Vyškov. Ale nových staveb tam moc není. Také proto naše kancelář nabízí spíše ty starší,“ namítl Židů.

Kvůli výhodné poloze a také přijatelné ceně si koupil nový byt v Hybešové ulici v okresním městě například Radek Sedláček. Novostavba se mu zamlouvala, protože není potřeba do bydlení dál vkládat peníze. „Kdybych si pořídil nějaký starší dům, musel bych platit nejen za něho, ale také za rekonstrukci. To by bylo mnohem dražší. Teď mám zbrusu nové bydlení, o které se nemusím příliš starat. Je to pohodlné a navíc blízko středu města,“ svěřil se Sedláček.