„Komunikace v Sochorově ulici je ve velmi špatném technickém stavu. Lemují ji uvolněné obrubníky. Využívání chodníku komplikuje nejen jeho stav, ale také rozmístění kontejnerů na odpadky,“ popsala problémy na vyškovském sídlišti mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Město chce podle ní přebudovat nynější jednosměrku na obytnou zónu se smíšeným provozem. Dělníci tam instalují dva zpomalovací prahy. Neobvyklé je, že skončí členění na chodník a silnici. „Všichni účastníci provozu, motoristé, pěší i cyklisté, se podělí o společný prostor,“ upřesnila Bednářová. Radnice si podle ní od těchto úprav slibuje celkové zklidnění provozu v této lokalitě.

Řidiči navíc získají nové parkoviště se sedmadvaceti stáními, z nichž dvě budou vyhrazena invalidům.

Povrch vozovky o šířce tři a půl až šest metrů bude z asfaltového betonu, prahy, parkovací stání a plochy pro pěší ze zámkové dlažby.

Regeneraci sídliště, která začne v letošním roce, doplní rekonstrukce veřejného osvětlení a úpravy a doplnění zeleně. Město na ni vynaloží deset milionů korun. Vodaři a plynaři na sídlišti Sochorova navíc vymění vodovodní a plynové potrubí.