Horké chvilky mnohdy zažívají lidé, kteří se chtějí najíst ve vyškovské restauraci Letiště u Kopinců stojící na rohu ulic v Brňanech a Křečkovská. Přes den kolem ní totiž jezdí plno aut a v její blízkosti chybí přechod. Dostat se přes rušnou silnici tak bývá otázkou i několika minut.

„Pokud chci jit na oběd a mířím od náměstí, mám dvě možnosti. Buď si zbytečně zajdu k nejbližšímu přechodu v Křečkovské ulici nebo musím čekat, až se vyskytne vhodná příležitost k přejití přímo u restaurace. Přitom provoz na silnici není zrovna malý,“ uvedl třeba Milan Novotný.

Podle něj by místu prospěla úprava. „Náklady nemohou být velké a nám by se tím usnadnilo přecházení. Zvlášť pro starší lidi je překonávání poměrně rušné silnice náročné. Značený přechod by řidiče přiměl brát na chodce ohled,“ doplnil Novotný.

Podobný názor má také Petra Sosíková. „Proč si musím zbytečně zacházet, když přechod může být umístěný přiměřeně potřebám lidí, kteří tudy musí procházet?“ ptala se Sosíková.

Jenomže zlepšení se lidé hned tak nedočkají. Třeba policie místo neřadí mezi nebezpečná. „Není tam zvýšený výskyt nehod. Takže nevidíme důvod, proč usilovat o změnu,“ uvedl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Výstavbu přechodů má na starosti vyškovská pobočka Správy a údržby silnic. „Kde však budou, určuje dopravní úřad, tedy vyškovská radnice. Pokud stanoví nějaké místo pro přechod, upravíme obrubníky chodníků a místo náležitě označíme. Myslím, že to by mohlo situaci zlepšit,“ uvedl technický vedoucí vyškovských silničářů Jan Olejníček.

Naději na zlepšení možná dá práce na kanalizaci. „Kvůli ní dělníci musí silnici v Křečkovské ulici rozkopat. Potom budeme obnovovat cestu. Přechod, který je teď u vyškovského pracoviště Správy a údržby silnic, zanikne. Místo něj klidně můžeme vybudovat nový se značením blíž restauraci. Pro nás to problém není,“ řekl vedoucí.

Město ale přechod budovat nehodlá.

VÍCE V SOBOTNÍM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU