„V místě jsme řídili provoz. Autobus původně zablokoval oba jízdní pruhy, pak byl jeden průjezdný," informovala vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.

Krátce po sedmé hodině havarovalo nákladní auto převážející prasata poblíž vyškovského obchodního domu Albert. Řidič podle policie nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu silnice a při odbočování z Brněnské ulice dostal smyk a narazil do dopravního značení. Nehoda se obešla bez zranění, škoda je předběžně odhadnutá na šest tisíc korun.

Kolize tří aut se ráno stala i v bučovické ulici Příhon. Odnesly to pomačkané plechy. „Ráno jsem viděl traktor, jak vytahuje zapadlé auto. Tady to vůbec nebylo posypané, nedalo se nijak reagovat a brzdit," zdůraznil jeden z aktérů bučovické nehody.

Policisté a hasiči měli plné ruce práce i v dopoledních hodinách. Nákladní auto značky Fiat převážející pivo nedaleko Bučovic dostalo smyk na náledí a položilo se na bok. „Řidič se nezranil, nicméně z auta vytekl olej. Na místě tak zasahovali hasiči. Škoda se předběžně vyšplhala na pětaosmdesát tisíc korun," poznamenala policejní mluvčí.

V kopci v Rychtářově ve směru od Studnic pak opět v důsledku rychlosti havarovalo osobní auto. „Přetočilo se přes střechu a skončilo v příkopě. Nikdo se ale nezranil," řekla Šebková.

Na dálnici D1 a rychlostní silnici R46 je sjízdnost a viditelnost bez omezení.