Schodiště je podle něj v dezolátním stavu. „Jedním z problémů je, že na něm není venkovní dlažba. Kvůli tomu v průběhu zimy dlaždice zamrzaly a klouzaly. Navíc odpadávaly," popsal starosta. Problémy se schodištěm přitom obec řešila několik let. „Dlouho jsme ho postupně opravovali, dolepovali dlažbu, látali díry. Nepomohlo to ale," prohlásil Horváth.

Nakonec se proto vedení obce rozhodlo pro důkladnou rekonstrukci. „Kromě nového schodiště chceme postavit také bezbariérový přístup do kulturního domu a vysadit tam nějakou zeleň. Letos si to konečně můžeme dovolit díky tomu, že jsme dostali dotaci z krajského úřadu. Je ve výši asi sedmdesáti tisíc korun. Celkové náklady odhaduji asi na sto deset tisíc. Je to pro obec naší velikosti velká suma, takže bez dotace by k opravě vůbec nemohlo dojít," naznačil starosta.

Práce mají začít v nejbližších dnech. „Chtěli bychom být hotoví do konce září, aby beton stihl pořádně zatuhnout a dozrát, než přijdou první mrazíky. To by potom mohlo nové schodiště dopadnout stejně jako to staré," doplnil Horváth.

MICHAL CHMELA