„Lidé se u nás na Egypt ptají, láká je, ale zatím jsme za několik posledních týdnů neprodali žádný zájezd," potvrdila Daniela Teplá z vyškovské cestovní kanceláře Columbus, která je provizním prodejcem zájezdů větších společností.

V období pozastavení výjezdů do Egypta si však Vyškované svou dovolenou ujít nenechali. Za teplem se rozhodli vydat do jiných destinací. „Kvůli varování ministerstva jsme nezaznamenali žádné storno zájezdu, lidé jsou ochotní si cílovou destinaci změnit. Nejčastěji si vybírali Turecko, zájem byl také o Řecko," zmínila Teplá.

Nejoblíbenější střediska, jako je Hurghada nebo Marsa Alam, si své zákazníky podle ní jistě najdou i v tomto období. „Věřím, že Vyškované o zájezdy do Egypta opět projeví zájem. Předpokládám, že hlavně v říjnu a listopadu. V těchto měsících je už v Tunisu a podobných letoviscích chladné počasí. Lidé si tak budou vybírat mezi Egyptem a například Kapverdami, tam jsou však zájezdy mnohem dražší," tvrdí Teplá.

Do Egypta by se teď nebála vydat například Vyškovanka Lucie Nováková. „Kdybych měla dostatek peněz, určitě bych do této africké země ráda vycestovala," uvedla Nováková.

ALENA GRYCOVÁ