Zdražují po třech letech. „Cenu jsme museli zvýšit o čtyřicet korun na kilo čajového cukroví," uvedla vedoucí slavkovské cukrárny Zdeňka Šmídová s tím, že zákazníky na možný růst cen upozornili už loni.

Předpokládá nicméně, že objednávek budou mít stejně jako loni. „Zákazníci si uvědomují, že suroviny jsou dražší než v loňském roce, takže je ani vyšší cena nepřekvapila," řekla Šmídová s tím, že objednat si u nich cukroví lidé ještě stále můžou. „Za kilogram zaplatí tři sta čtyřicet korun. V krabičce budou mít čtrnáct druhů. A pokud má třeba někdo alergii na ořechy, samozřejmě tomu cukroví přizpůsobíme," ujistila vedoucí.

I ve švábenické cukrárně U Skácelů ještě přijímají objednávky. Uzavírat je budou začátkem prosince. A mají pro zákazníky lepší zprávu než ve Slavkově. Vzhledem k tomu, že zdražení másla přišlo později, než kdy stanovovali cenu za cukroví, lidé u nich zaplatí stejně jako loni. „Kilo čajového cukroví, které se dělá převážně z másla, bude stát tři sta korun a v krabičce bude celkem sto deset kusů složených z dvanácti druhů sladkého," upřesnila majitelka cukrárny Jitka Skácelová.

V průměru podle ní lidé kupují jeden a půl kilogramu. „Zatím to vypadá, že objednávek bude minimálně stejně, spíš ale očekáváme nárůst," domnívá se Skácelová.

Co se týká cen, stejně jako ve Švábenicích na tom budou zákazníci Cukrárny Janský ve Vyškově. Že máslo podražilo, si podle mistra výroby Jiřího Grygara prý ani nevšimli. „Připadá mi to už spíš jako nějaký zvláštní marketingový tah. Nezdá se mi, že by máslo nějak zdražovalo," podotkl Grygar.

Za kilogram cukroví zaplatí lidé, kteří budou chtít cukroví od Janských, tři sta korun. V krabici najdou zhruba patnáct druhů. Cukrárna se pak nebrání přijímat objednávky od diabetiků. „Vždy je to na individuální domluvě a snažíme se přizpůsobit," zmínil.

Zdražení másla si nevšiml Jan Martinec z Vážan u Vyškova, jehož rodina si nechává péct u soukromé pekařky. „Cena je pořád stejná. Platíme tři sta padesát korun za sto padesát kousků cukroví. Jde o paní, která se tím baví. Rozhodně nezdražovala a jsem si jistý, že kvalita bude pořád stejná," myslí si Martinec.

To Eva Kousalíková z Vyškova nedá dopustit na cukroví vlastní výroby. „Před pár lety se mi před Vánocemi opravdu nechtělo a oslovila jsem paní, která má pečení jako zálibu. Cukroví mi nechutnalo. Od té doby dělám vlastní, chutná mi a vůbec mi nevadí, že u toho strávím spoustu času. K Vánocům to patří," je přesvědčená žena.

Ceny cukroví

∙ Le Sucre Slavkov u Brna
340 Kč/kilogram

∙ U Skácelů Švábenice
300 Kč/kilogram

∙ Cukrárna Janský Vyškov
300 Kč/kilogram

VERONIKA L. BOHÁČKOVÁ