Jak už to tak vypadá, dnes nebude v Kulturním domě v Drnovicích moc k hnutí. V budově se totiž budou tísnit nejen návštěvníci, ale hlavně tři sta sedmdesát psů. V Drnovicích se totiž uskuteční 2. krajská výstava psů Vyškov. Bude spojená s klubovou výstavou pro plemena pudl, papilon, shar-pei, čau-čau a černý teriér.

„Podařilo se nám zajistit prakticky stejný počet psů jako v loňském roce, kdy se výstava konala v Posádkovém domě armády ve Vyškově. Výstava nabídne i plemena, která jsou poměrně exotická. Třeba americký bezsrstý teriér nebo thajský ridgeback,“ vyjmenoval hlavní pořadatel výstavy Radek Fiala.

Připomněl, že se od sedmé do deváté hodiny uskuteční přejímka psů, poté odstartuje samotná výstava. To už budou kartáče svištit o sto šest. „Pětice rozhodčích posoudí ty nejlepší a od čtrnácté hodiny se z nich budou vybírat ti úplně špičkoví. Záleží hodně na tom, jak psa majitel předvede, v jaké je kondici,“ vysvětlil Fiala.

Není to však jediná akce, na kterou se Vyškovsko o víkendu může těšit. Další z tradičních koštů vín čeká na návštěvníky sálu obecní hospody v Hruškách. Akci už po jedenácté pořádá TJ Tatran Hrušky. Velkolepá ochutnávka odstartuje od dnešní čtrnácté hodiny. „První ochutnávka se uskutečnila už v roce 1999, kdy jsme slavili šedesáté výročí založení ledního hokeje v Hruškách. Tehdy byla výstava vín součástí doprovodného programu. Ochutnávka se nicméně uchytila a letos máme už jedenáctý ročník,“ pochlubil se předseda TJ Tatran Hrušky Ivan Holoubek s tím, že pořadatelé museli pouze dvakrát ochutnávku vynechat.

Letos ale už nashromáždili sto pětaosmdesát vzorků. „Vzhledem k nízké úrodě vína v loňském roce bylo docela obtížné sehnat potřebný počet vzorků, takže jsme za každý dodaný vzorek od milovníků dobrého vína vděční. Byly ročníky, kdy jsme měli víc než dvě stě vzorků, ale i tak je letošní počet velmi dobrý,“ pokyvoval Holoubek.

Od osmnácté do třiadvacáté hodiny pak k poslechu i tanci zahraje cimbálová muzika Primáš. „Na koštu každý povídá, takže by cimbálovka tak trochu vyšuměla. O zábavu určitě nouze nebude,“ byl přesvědčený předseda.

Organizátoři víkendových akcí jako už tradičně nezapomínají ani na ty nejmenší. Třeba v okresním městě se dnes od čtrnácté hodiny uskuteční v Sokolském domě sobotní pohádka Zimní příhody včelích medvídků. Podle Jiřího Kahouna ji zahraje Divadlo Krapet Praha. Na zítra si pak v Moravských Málkovicích připravili dětský karneval. Vstupné na akci, která se v sále Dělnického domu uskuteční od čtrnácté hodiny, je dobrovolné.

Ve stejnou dobu vypukne veselí také v sále nesovického kulturního domu. Tradiční dětský maškarní karneval pořádá Sbor dobrovolných hasičů Nesovice. „Letos už ho máme dokonce po jedenačtyřicáté. Pro děti je připravená spousta her a zábavného programu. Občerstvení pro děti je zdarma, přichystaná je také bohatá tombola. Na setkání vystoupí mimo jiné také mažoretky nebo hip-hopová skupina,“ lákal starosta sboru Zdeněk Martinec.