Objekt podle něj není v tak špatném stavu, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Voda funguje, radiátory jsou spravené. Letos ještě necháme naprojektovat kotelnu, abychom mohli už příští zimu topit,“ přiblížil.

Větší otazník visí nad osudem tribuny B. Zastupitelé zvažují i její demolici. „Opravit ji by bylo mnohem nákladnější. I demolice ale vyjde draze. Máme na ni dvě nabídky, obě kolem pěti milionů korun. Ještě jsme o tom ale nerozhodli a v rozpočtu na letošní rok s tím ani nepočítáme,“ dodal Dvořák.

Jak už dřív vysvětlila starostka Zuzana Hermanová, obec se musí o objekt starat s rozumem. „Dlouho jsme řešili, jestli ho vůbec koupíme. Jedná se ale o víc než dvacet tisíc metrů čtverečních uprostřed obce. Máme stadion i fotbalový klub, bylo by smutné, kdybychom toho nevyužili,“ zmínila.

Připomínku dob divokého kapitalismu nechal postavit někdejší místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Jan Gottwald. Majitelem objektu se v březnu 2016 stala brněnská firma Mengas. V dražbě nabídla 6,2 milionu korun. Do stadionu pak však už nikdy neinvestovala.