„Trochu vozovku polepili, ale stav silnice je opravdu špatný. Vedení obce slibuje už nejmíň tři roky, že se bude opravovat. Naposled se tak mělo stát na jaře letošního roku, ale zatím se nic neděje. Snad prý na podzim,“ přidal se i jeho syn Milan Trněný mladší.

Opravu ulice za stadionem má obecní úřad v plánu. „Právě čekáme na vyjádření síťařů. Celý projekt jsme zadali odborné firmě. Máme příslib, že stavební práce by mohly začít už na podzim,“ uvedla starostka Zuzana Hermanová.

Sama přiznala, že stav silnice je skutečně hrozný. Aby se ale podařilo obecnímu úřadu dodržet slíbený podzimní termín, bude muset přidat na tempu. Podle starostky nemá na opravu zhruba čtyřsetmetrového úseku ještě ani hotový rozpočet.

A proč na opravu čekají obyvatelé Trávníků tak dlouho? Podle starostky je to kvůli snaze co nejvíc vyjít vstříc právě jim. „Projekt se několikrát předělával tak, aby vyhovoval všem lidem v ulici. Při rekonstrukci totiž zároveň zvýšíme počet parkovacích stání,“ dodala starostka.
Měl by tak odpadnout problém, kdy kvůli zvyšujícímu se počtu aut v domácnosti někteří řidiči nemají kde zaparkovat a porušují zákaz stání po jedné straně zjednosměrněné ulice.

S rozbitou silnicí se potýkají obyvatelé i dalších ulic. „Vozovka je různě poflikovaná. Jezdí se tu jen s obtížemi. Kousek dál vzniká nějaká stavba a těžká patnáctitunová auta stavu silnice moc neprospívají. Ta naše strana je skutečně hodně poškozená,“ řekl Josef Čermák, který bydlí hned za kostelem. Stěžuje si, že i v Zákostelí se potýká s obtížemi při parkování.

Také starostka považuje stav této silnice za akutní. Ale uvedla, že obec čeká, až firma VaK Vyškov opraví v Zákostelí a Křivdě kanalizaci.
Zdá se, že se lidé dočkají dřív, než čekali. Podle nejčerstvějších zpráv přímo od zhotovitele stavby je dělí od rozkopané ulice už jen hodiny. „Práce na drnovickém vodovodu začnou už v pondělí šestnáctého června. Firma, která je má na starosti, chce skončit do třicátého září,“ informoval ředitel společnosti VaK Vyškov Vladimír Kramář. Jakmile vodaři skončí, obec by se na opravu těchto dvou poničených ulic měla zaměřit.

Podle obyvatel by si opravu zasloužila i lokalita Donbas. Že její stav není zrovna nejlepší, připustil například i lékař Alexandr Orálek. Trněný i Čermák si zase stěžovali na auta parkující podél obou stran vozovky tak, že projet je někdy obtížné. Její rekonstrukci ale nemá drnovický obecní úřad v plánu.