Málokdy se poštěstí, že neoprávněné podnikání skončí, jakmile se na něj přijde. Společnost Lukrom, která chová v Letonicích desetitisíce kuřat v budovách bez rekolaudace, je toho však příkladem.

Krajští úředníci totiž s podnikem zastavili řízení o vydání integrovaného povolení. „Nedodali totiž potřebné podklady, jedním z nich bylo i rekolaudační rozhodnutí. I kdyby teď ještě dokumenty doplnili, nic to nezmění. Už nemají šanci povolení vyřídit. Pokud se neodvolají, začátkem září nabude naše rozhodnutí právní moci a od prvního listopadu musejí zastavit svoji výrobu,“ vysvětlila vedoucí krajského odboru životního prostředí Anna Hubáčková.

To se však podle ředitele živočišné výroby společnosti Lukrom Ladislava Kozubíka již stalo. „Teď už tam nemáme žádná ptáčata, svoji činnost jsme ukončili,“ potvrdil Kozubík.

Ten však podle všeho vůbec netuší, že na nápravu je již pozdě. „Jestliže nám bučovický stavební úřad vydá rozhodnutí o změně užívání, doplníme ho krajským úředníkům, kteří by nám poté snad už mohli integrované povolení vydat, abychom mohli v chovu pokračovat,“ doplnil Kozubík.

Ten ještě znova zdůraznil, že o chybějící rekolaudaci neměl v počátcích podnikání ani potuchy. Pronajímatel budov Radomil Rotrekl, který před několika týdny zemřel, totiž prý společnosti tvrdil, že má všechno v pořádku.

Více v sobotním vydání Vyškovského Deníku.

Související články:

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/drubezarna_povoleni_stavebni.html