Místní si už dlouho stěžují, že situace v obci je prakticky neúnosná. „Bydlím přímo v těsném sousedství dálničního mostu. Kamiony, to je něco hrozného. Nehody se stávají jako na běžícím pásu. Buď vzplane tahač nebo se srazí auta. Stěna tady měla být od prvopočátku. Kdo to nikdy nezažil, tak to nepochopí,“ postěžovala si třeba Monika Kuběnská z Drysic.

Doplnila, že její matka spí se špunty v uších, i když bydlí až na kopci. Kamenem úrazu, proč Drysičtí dosud nemají protihlukovou stěnu kolem čtyřproudové rychlostní silnice, byla vždy prázdná kasa ředitelství silnic a dálnic. To už teď ale podle tamní místostarostky Jarmily Procházkové zřejmě neplatí.

„Čekáme na schválení nového územního plánu, aby ředitelství silnic a dálnic mohlo vyvlastnit potřebné pozemky. Doufáme, že nový plán bude do konce letošního roku. Silničáři nám slíbili, že potom protihlukovou stěnu postaví. Snad už se tedy dočkáme,“ uvedla místostarostka.

Přípravy stavby potvrdil rovněž šéf brněnské správy ředitelství silnic a dálnic Jiří Rupp. „Jakmile vykoupíme pozemky, podnikneme územní řízení, požádáme o stavební povolení a vybereme dodavatele. Potom začneme stavět. Každá z těchto záležitostí je však otázkou několika měsíců. Takže předpokládám, že stavební práce bychom započali nejdřív na konci příštího roku,“ vysvětlil Rupp.