Přesto dál touží po tom, aby akce byla obnovená. „Jde přece jen o jedno odpoledne za měsíc, navíc v neděli. Takže si nemyslím, že by město přišlo výrazně zkrátka, co se týká peněz. Nepotřebujeme velké kapely. Byli jsme na to zvyklí a myslím, že navštěvované byly také dostatečně," argumentovala žena.

Podle ředitele střediska Luboše Kadlece to ovšem nyní není možné. „Na omluvu bych chtěl říct, že v současnosti slaví divadlo Haná 150. výročí. Usilovně proto nacvičují představení. Dá se říct, že prostory Besedního domu využívá v podstatě od rána do večera. A právě v pátky a neděle," zdůvodnil Kadlec.

Od června až do premiéry divadla je tak vyškovský Besední dům úplně zamluvený. „Při sebelepší vůli není možné, abychom do premiéry taneční odpoledne dělali. Nejde ale o jedinou věc, kterou jsme museli zrušit. Přišli jsme i o taneční pro pokročilé, které představovaly nemalé příjmy do pokladny. Ale 150. výročí je velkou událostí, takže se musíme přizpůsobit a respektovat to," dodal.

Ani po premiéře se však ještě na lepší časy blýskat nebude. A to kvůli plesové sezoně. „Ale po ní už budou možnosti otevřené. Přijdu se pak ovšem podívat, kolik lidí dorazilo. Budu-li upřímný, někdy tam bylo opravdu málo tanečníků. Věřím však, že když tato odpoledne obnovíme, bude plno," usmíval se Kadlec.