I když letošní ročník Akademie třetího věku ještě zdaleka nekončí, její organizátoři už se pomalu připravují na další ročník vzdělávání. „Už nyní přijímáme předběžné, nezávazné přihlášky na základní a pokračovací kurzy tréninku paměti pro seniory. Potřebujeme totiž zjistit, o jaké typy kurzů je mezi lidmi zájem,“ vysvětlila lektorka Zdeňka Adlerová z pořádající Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově.

Svou paměť přitom navíc nemusí procvičovat pouze důchodci. „V našem základním kurzu tréninku paměti počítáme i s ostatními zájemci. Hlásit se tak k nám můžou lidé všech věkových kategorií,“ popsala Adlerová.

Se závaznými přihláškami počítají podle ní knihovníci od srpna. Ještě před tím je však čeká milá povinnost. Tou je rozloučení s absolventy letošní Akademie třetího věku. „Slavnostní ukončení druhého ročníku vzdělávání pro seniory připravujeme na čtvrtek osmadvacátého června. Celé dopoledne budeme společně hodnotit uplynulý ročník, zvát na jeho třetí pokračování a také se bavit s exkluzivním hostem. Jeho jméno však zatím zůstává pro veřejnost překvapením,“ dodala Adlerová.