Na očkování proti koronaviru se jako nejrizikovější skupina hlásí už od patnáctého ledna. Pracovnice z odboru sociálních věcí a zdravotnictví budou na telefonu kvůli pomoci s rezervací. Zájemci je kontaktují od pondělí na linkách 517 301 584 a 517 301 585 každý pracovní den od osmi do poledne až do konce ledna.

13.1.2021 - premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný na návštěvě očkovacího centra na brněnském výstavišti
Babiš a Blatný v očkovacím centru v Brně: Ostatní si mohou vzít příklad, řekli

„Prosíme, aby lidé, kterých se momentálně očkování netýká, vyškovské linky nezahlcovali telefonáty se svými dotazy. Blokovali by je tak těm, kteří je opravdu potřebují,“ vyzvala místostarostka Šulcová.

Pomohou i v Bučovicích

Pomoc nabídnou seniorům také Bučovičtí. „Jednal jsem o tom s kolegy z Vyškova. Provozujeme senior taxi, které nabídneme těm, kteří se do očkovacího centra bez cizí pomoci nepřesunou. Předpokládáme ale, že většině z nich pomohou jejich příbuzní. Podrobnější podmínky ještě doladíme,“ slíbil ve středu bučovický starosta Jiří Horák.

Bez výpomoci příslušníků armády by museli některé oddělení uzavřít.
Ve vyškovské nemocnici pomáhají vojáci. Jinak by se muselo zavřít celé oddělení

Regionální očkovací centrum zřídí kraj ve Vyškově. „Vybudujeme ho na základě zkušeností s provozem podobného centra v Brně. Cílem je, aby velký počet návštěvníků neblokoval samotný provoz zdejší nemocnice,“ dodal mluvčí kraje Michal Cagala.