Tým nadšených lidí, kteří jsou ochotní věnovat svůj volný čas dětem, nabízí širokou škálu zájmových kroužků ve vyškovském Domě dětí a mládeže.

„Například v předcházejícím školním roce jsme zabezpečili chod více než osmdesáti různých zájmových kroužků, ve kterých se scházelo přes tisíc dvě stě účastníků. Na prahu nového školního roku můžeme s klidným svědomím říct, že jsme v dnešní uspěchané době, plné kriminality, bezohlednosti a honby za penězi nabídli dětem a mládeži spoustu námětů, jak prožít volný čas,” je potěšena pracovnice domu dětí Věra Kučerová.

Děti měly největší zájem o sportovní aktivy, keramiku, hru na kytaru, aerobic, taneční kroužky, jízdu na koni, elektrotechniku. „A že je práce našich vedoucích kvalitní, dokazují úspěchy v celostátních, evropských i světových soutěžích." připomíná Kučerová.

A představuje ty nejúspěšnější: „Významných umístění dosáhli například letečtí modeláři Lukáš Ondák a Lukáš Ludwig, biatlonisté Jan Burian a Jan Haumer, horolezci Tereza Pivodová, Eva Nepeřená a David Musil. Taneční skupiny N-YOJ a I.N.D. Bojovníci kung-fu Kateřina Procházková, Jiří Hauska, Matěj Kreml, Lucie Taušová a další.”

V současné době rozjíždí dům dětí desítky dalších kroužků. Zároveň hledá vedoucí pro taneční a pohybový kroužek předškolních dětí, cvičení pro maminky s dětmi od jednoho a půl roku do tří let, diskotance, kopanou a několik dalších.

V příštích čtrnácti dnech budou mít pracovníci zařízení napilno. Ve středu 19. a ve čtvrtek 20. září v rámci Dne se Světluškou pořádají sbírku na pomoc nevidomým a těžce slabozrakým. Ve čtvrtek si zároveň děti mohou vyzkoušet, jak se žije nevidomým při jednoduchých činnostech, jako je odemykání dveří nebo třeba zavázaní boty.

V pátek 21. září se od 15.30 hodin koná první schůzka tanečního kroužku I.N.D. a od 17 hodin jsou děti od osmi let zvány na náborový trénink starobylého japonského bojového umění Bujinkan.

O víkendu 28. až 30. září pořádá Dům dětí v turistické základně Maliná v Ruprechtově víkendové soustředění plné her a soutěží nazvané Halali. Přihlášku je nutné vyzvednout si v Domě dětí do 24. září.

Pro dospělé zařízení připravilo kurz s názvem Respektovat a být respektován. První část se koná 18. až 19. září. „Jsme přesvědčeni, že nestačí mít děti jenom rád. Vedle lásky potřebujeme zakoušet stejně bohatou měrou také úctu a uznání. Kurz rozvíjí partnerské vztahy založené na vzájemné úctě a respektu,” vzkazuje Kučerová.