Nedostatky přiznává i radnice a provozovatel: Správa majetku města Vyškova. „Potrubí je zarostlé usazeninami, v současnosti neteče teplá voda a železná konstrukce oken propouští v zimě teplo ven. Největší problém je s kanalizací. Kameninové potrubí praská, musíme je pravidelně čistit, ovšem revizní šachta je ve skladu uvnitř objektu a při čistění se znečisťují vstupní prostory,“ popsal ředitel správy Jaroslav Hastík.

Vyškované i turisté se ale dočkají úplně nových toalet. „Ze vstupní haly bude přístupný záchod pro vozíčkáře. Přebalovací místnost bude samostatná a jinak vyřešíme i vstup do mužské části,“ přiblížil místostarosta Břetislav Usnul.

Veřejné toalety ve Vyškověotevírací doba:
• po-pá: 7.00 – 18.00
• so: 7.00 – 12.00
• ne: zavřeno
ceník:
• muži pisoár 2 Kč, kabinka 5 Kč, ženy 5 Kč


U vstupu přibude automat na mince, který bude vracet. Po přiložení zakoupeného lístku se dveře otevřou. „Obsluha ale zůstane. Kvůli úklidu i jako dohled, aby toalety nelákaly vandaly,“ dodal Hastík.

Práce vyjdou na milion osm set tisíc korun bez daně. Začnou v pondělí a na srpnovou vyškovskou pouť už má být hotovo. Po dobu prací budou toalety uzavřené, město do jejich blízkosti nechá umístit přenosné WC.