„Stavba ale ještě nezačala. Aktuálně je před námi teprve výběrové řízení na zhotovitele,“ sdělil tento týden Deníku Rovnost vyškovský místostarosta Roman Celý.

Zásah potřebuje povrch tamní silnice, parkovací stání i chodníky. Úpravy ovlivní podobu ulice v celé její délce od vlakového nádraží. Místním i návštěvníkům má po dokončení usnadnit dopravu. „Doufám, že i silnice projde úpravou nebo rekonstrukcí, protože je to tam jako na tankodromu,“ potvrzoval neutěšený stav v komentáři například Tomáš Blažek.

Servis elektrokoloběžek ve Vyškově.
Sdílet koloběžky? Nesmysl! Lidi k nim nemají vztah a ničí je, říká odborník

Vedení Vyškova informovalo rovněž o výměně nevhodných přípojek sítí, stejně jako o změně a novém řešení pro veřejné osvětlení i stromovou zeleň. Součástí projektu je také smíšená třímetrová stezka pro chodce a cyklisty. Bez rizika kolizí s motorovou dopravou spojí pro zájemce vlakové nádraží s centrem města.

„Šlo nám o propojení stávající sítě cyklostezek. Smíšená stezka povede po pravé straně ulice ve směru od centra k nádraží, které logicky považujeme za důležitý dopravní uzel. Na levé straně zůstane chodník, samozřejmě opravený,“ komentoval místostarosta Celý.

Zmínil také rozšíření stávajícího chodníku i jeho předláždění betonovou dlažbou s novým šedesátimetrovým úsekem. Mírné úpravy podle něj čekají také prostor před samotným vlakovým nádražím, které se týkají oblouku po levé straně ve směru na nádraží.

Starosta Vážan nad Litavou Václav Matyáš.
Už máme zajištěné kapely na hody, říká starosta Vážan nad Litavou Matyáš

„Na úrovni Jiráskovy ulice vyroste dále nový přechod pro chodce. Vyhodnotili jsme, že v křížení s ní přechází velký počet lidí včetně školáků. Změní se rovněž uspořádání světelné křižovatky,“ informoval starosta Vyškova Karel Jurka.

Zeleň v lokalitě se vyvaruje větším zásahům. „Kde to bude v alejích možné, vytvoříme kolmá parkovací místa. Náhradní výsadba pak počítá se třinácti kusy lísek tureckých a dvěma lípami srdčitými,“ dodal k plánům města Roman Celý.