Požadovali po radních, aby sdělili konkrétní důvody, proč nejmenovali ředitelem Vladimíra Soukopa, kterého konkurzní komise doporučila jako vítěze. „Zatím žádný konkrétní důvod nezazněl,“ řekl opoziční zastupitel Petr Jeřábek.

Podle místostarostky Marie Jedličkové byly důvody principiální. „Všichni ředitelé už byli ve funkci dvě období. Máme za to, že po dvanácti letech není nic špatného na tom, vypsat nové konkurzní řízení,“ uvedla.

Zastupitel Jeřábek zdůraznil, že legitimnost konkurzu nikdo nezpochybňuje, pouze důvody k jeho vyhlášení a jeho výsledku. „Jsem přesvědčen o tom, že nová ředitelka Věra Křivánková bude školu vést dobře. Koncepce, kterou předložila Křivánková, mě přesvědčila více. Klade důraz na to, co si myslí studenti a jak by případně školu zlepšili,“ vyjádřil se radní Libor Eliáš.

Opoziční zastupitelé nicméně kritizovali nedostatek hloubkových analýz o fungování školy. „Podle mě měli ode mě radní dostatek informací. Starostovi jsem navíc řekl, že když se něco dozví, ať za mnou přijde a budeme to řešit. Za pět let tam nebyl,“ vyjádřil se ředitel Soukop.

Podle Jedličkové, která původně pro Soukopa hlasovala, se na něj ale objevily nové stížnosti. „Potom, co byla veřejně ve zpravodaji otištěna podpora jeho kolegů, k nám začaly chodit informace z druhé strany a té špíny vyteklo teď ve zpravodaji tolik, že je možná většině z nás z toho zle,“ řekla.

Ve zpravodaji se do ředitele pustila třeba bývalá zaměstnankyně Alena Tesáčková. „Po vašem nátlaku odešla po pětatřiceti letech ze školy učitelka, která byla u žáků velmi oblíbená,“ vzkázala.

Z publika na zasedání zastupitelstva se nicméně o slovo přihlásili pouze jeho podporovatelé. Podle zastupitele Dušana Jakoubka navíc přibližně dvě třetiny učitelů i rodičů stojí za Soukopem a nerespektování vůle většiny občanů hraničí s trestným činem.

Opoziční zastupitelé navrhli vyhlášení nového konkurzního řízení. Návrh hlasováním neprošel. Politici ale schválili návrh zastupitele Ivana Charváta na udělení pamětního listu Soukopovi za dlouhodobou a koncepční činnost. Zdržel se pouze radní Petr Kostík.

Soukop už vyhrál konkurz na ředitele v Židlochovicích.