Za hlučného potlesku se odebírají ke stanům, kde si vydechnou, vymění zážitky s ostatními účinkujícími a naberou síly na další představení. „Chci, aby se lidé do boje vcítili a zažili tu pravou atmosféru válek.“ nechává se slyšet jeden z účastníků her.

Mezitím si návštěvníci procházejí bohatý řemeslný jarmark, na kterém jsou k zakoupení upomínkové předměty. Nejvíce lidí ale míří ke  stánkům s občerstvením. Na vnitřním nádvoří parku se chystá sabrage jezdců na koních, při kterém slavnostně zahajují košt vín. „Na to se vždy každoročně těším, je to skvělá podívaná.“ pochvaluje si jeden z návštěvníků.

Argentinská návštěva v Zarazicích.
Z Argentiny cestovala do Veselí nad Moravou. Za příběhem mládí svého dědečka

Odpolední program doprovází koncert smyčcového tria. Lidé v průběhu dne nahlíží do života vojska a jeho výcviku v táboře, který je rozložený v parku pod stíny stromů.

Dámy spíše zajímá život tehdejší šlechty a róby tamních žen, proto se účastní empírového pikniku. „Jsem spokojená s celým dnem. Nejvíce mě uchvátily nádherné šaty žen a dřívější stolování,“ je slyšet z obecenstva. Po bitevních ukázkách program pokračuje empírovým plesem na zámku. Lidé se shromažďují v přízemním sálu a čekají na zkoušku tanců, které tanečníci předvedou na plese. A poté ples začíná, ale ne všichni se ho účastní. Celou sobotní akci zakončil nádherný ohňostroj spolu s bitevní ukázkou.

EVA BALŠÍNKOVÁ

Fernando Perez Esteban z Guatemaly otevřel v Břeclavi malé bistro.
Kuchař z Guatemaly se zamiloval do guláše od tchyně. Dlouho bez něj nevydrží