Podle mluvčího Vyškova Michala Kočího šlo o obálku z Velké Británie. „Nebyla adresovaná nikomu konkrétnímu,“ doplnil.

Vyškovští hasiči udělali v místě provizorní měření, podrobnější analýza bude na tišnovské chemické laboratoři. „Ta si obálku s podezřelým práškem odvezla,“ dodal Mikoška s tím, že lidé, kteří přišli do styku s látkou, jsou bez příznaků jakýchkoli zdravotních potíží.

„Ale poučili jsme je, že kdyby se jim udělalo nevolno, mají vyhledat lékaře,“ zmínil mluvčí hasičů.

Policisté čekají na výsledky jejich rozboru. „Jakmile zjistí, o jakou látku jde, informují nás. Podle toho rozhodneme o dalším postupu. Dnes to ale nebude,“ uvedla v pátek vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.Obálka s podezřelým práškem, která dorazila v pátek na vyškovskou radnici, zalarmovala hasiče i policisty.Zdroj: Deník / Hašková Martina

Na jihu Moravy složky integrovaného záchranného systému řeší podle Mikošky do deseti podobných případů ročně. Na Vyškovsku jsou ojedinělé.

Musilová vzpomněla na jeden ze Slavkova u Brna. Stal se rovněž loni na konci května. Vyžádal si evakuaci domu, přítomnost policejních hlídek, kriminalistického technika a policejního pyrotechnika, několik hasičů a specialistů na chemii. Obyvatelka domu ve Špitálské ulici tehdy oznámila na tísňovou linku policie, že v poštovní schránce našla podivný předmět. Mezi letáky byly dvě ampulky s podezřelým práškem a kovem. „Udělali jsme šetření v okolních domech i v samotné rodině. Ta mimo jiné uvedla, že má podezření, že by se mohlo jednat o nebezpečný předmět. Řeší totiž rodinné spory o majetek. Policejní specialista i hasiči nakonec vyloučili, že jde o výbušnou nebo nebezpečnou látku,“ tehdy Musilová.

Nakonec se ukázalo, že jde o amalgámové plomby. „Záležitost jsme vyřešili ještě tentýž den,“ doplnila Musilová.